Prelegenci | Justyna Plewik

Justyna Plewik

Współautorka projektu EkoZabawka- warsztatów kreatywnego szycia zabawek tworzonych przez dzieci.

Absolwentka filologii polskiej na UŚ i studium reklamy w Katowicach.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas animacji artystycznych i teatralnych w Polsce i za granicą.

Od 6 lat prowadzi działalność impresaryjną polegającą m.in. na produkcji, organizacji i dystrybucji spektakli dla dzieci i widzów dorosłych, a także recitali i spotkań autorskich. Jej firma realizuje często ekologiczne eventy skierowane do dzieci i młodzieży (animacje, spektakle, warsztaty).

Z pasją realizuje własne projekty ubrań, zabawek, ozdób rękodzielniczych i patchworków.

Prowadzenie warsztatów dla dzieci i rodzin są dla niej misją. To nie tylko przekazywanie wiedzy, inspirowanie i doskonalenie umiejętności manualnych – warsztaty to niesamowita okazja do prawdziwych spotkań z drugim człowiekiem :

„Praca z dziećmi sprawia mi wielką radość. Pozwala realizować pasję tworzenia, szycia rękodzieła nie tak ot, ale z myślą o innych. Daje możliwość dzielenia się swoją radością, uważnością i wrażliwością na drugiego człowieka. To dla mnie wymiana wzajemnych doświadczeń, radość w poznawaniu świata i ciągła, niekończąca się przygoda w obcowaniu z nieskażonymi myśleniem i nawykami dorosłych, dziećmi. Praca z nimi wyzwala we mnie pokłady zrozumienia i akceptacji dla innych, pozwala spojrzeć na świat z lepszej perspektywy, przypomina że warto być tu i teraz.”

Prywatnie mama Liliany i Nikodema szyjąca z nimi i dla nich.