Prelegenci | Joanna Chwastek

Joanna Chwastek

Współautorka projektu EkoZabawka- warsztatów kreatywnego szycia zabawek tworzonych przez dzieci.

W 2007r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku grafika warsztatowa. Uczestniczyła w kilkunastu wystawach sztuk wizualnych – indywidualnych i zbiorowych (ostatnia wystawa indywidualna w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie w czerwcu 2012 roku). Realizuje się w malarstwie, grafice, ilustracji, plakacie teatralnym.

Od lat związana z teatrem alternatywnym – tworzy spektakle, w których gra m.in. na szczudłach. Realizuje kostiumy i scenografie. Współpracowała m.in. z Teatrem Cantabile (Kopenhaga), Teatrem Saltimbanco Italiano (Dubaj), Teatrem A Part (Katowice), Teatrem From Poland (Częstochowa), Teatrem Fabryka Kultury (Chorzów), Teatrem Trip (Katowice), Teatrem Lufcik na Korbkę (Gliwice).

Prowadzi warsztaty artystyczne łączące elementy różnych dziedzin sztuki: plastyki, teatru, kuglarstwa dla dzieci i dorosłych.

5 lat pracowała jako grafik i specjalista do spraw organizacji imprez w dziale marketingu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

W 2014 r. założyła Studio Artystyczne IMAGIO, które realizuje projekty teatralne, oprawy artystyczne imprez – m.in. z udziałem mimów, żonglerów i szczudlarzy, warsztaty arteterapeutyczne i otwarte happeningi.

Od 2 lat razem z przyjaciółką prowadzi warsztaty kreatywnego szycia przytulanek zgodnie z ideą recyclingu/upcyclingu pod nazwą „EkoZabawka”.

W planach ma realizację ilustracji do autorskich książek obrazkowych – tzw. picture-books. Od 7 lat szczęśliwa i dumna mama Marty.