Konferencja Empatii | Dla Dzieci

Warsztaty dla dzieci

SOBOTA 11:00 – 13:00

  • Być Blisko Sztuki - Anna Chruściel
  • Walizka opowieści - Izabela Dyrda
Zajęcia plastyczne dla dzieci 7 – 12 lat. Zapraszamy na warsztaty plastyczne podczas których dzieci będą uczyć się zastosowania różnorodnych środkówwyrazu tak by jednocześnie bawić się i stworzyć samodzielną pracę plastyczną. Podczas warsztatu zaproszę dzieci do wspólnej twórczej podróży podczas której będziemy łączyć tradycyjne techniki plastyczne z wykorzystaniem otaczających nas przedmiotów codziennego użytku nadając im nowy charakter. Kolory, emocje, kształty, poszukamy co ich łączy i co nas z nimi łączy i przekonamy się, że w każdym niezależnie od wieku jest wielki twórczy potencjał.
Walizka opowieści – czyli  baśnie z elementami teatru przedmiotu, muzyki oraz teatrzyku kamishibai. Uczestnicy stworzą i opowiedzą  na koniec zajęć wspólną opowieść.

NIEDZIELA 11:00 – 13:00

  • Poszukiwania jesieni - Maja Głowacka, Bogdan Ogrodnik
  • MÓJ PIERWSZY FILM ANIMOWANY - Joanna Zabłocka-Skorek, Marcel Skorek
  • Przygoda Robinsona - Daniel Wierzbicki
Spotykamy się w czasie, kiedy przemija lato. Ciekawe, czy jesień rzeczywiście zawitała już na ulice miasta i do parku? Macie ochotę na wyprawę poszukiwawczą? Będziemy szukać jesieni wśród drzew, będziemy zaglądać w załamania kory i między korzenie. Spojrzymy w korony. Może dostrzeżemy zwierzęta, dla których drzewa i krzewy są domem albo miejscem żerowania? Być może uda nam się znaleźć jesienne kuźnie ptaków? Pogrzebiemy też w ziemi – może tam natrafimy na oznaki jesieni? Może naprowadzi nas na jej ślad jakiś zapach? Kto wie, jakie przygody nas czekają?
Jak to się dzieje, że nieruchome obrazy ożywają? Co to znaczy „animować”? Czym się różni film aktorski od filmu animowanego? Na te i inne pytanie odpowiadać sobie będą uczestnicy warsztatów. Pokażemy dzieciom starodawne zabawki optyczne, damy dzieciom możliwość stworzenia filmu animowanego metodą poklatkową, spróbujemy zarazić naszą miłością do kina 🙂
Łuki, węzły, sploty, liny, kapsle i inny asortyment niezbędny by dobrze się bawić zdobywając przy okazji nowe umiejętności. Dzieci będą celować, rzucać, kopać, szukać, płatać i rozplątywać, a wszystko po to, by wspierać ich naturalną kreatywność, ciekawość i wzmacniać takie cechy jak współpraca i współodpowiedzialność