Konferencja Empatii | Dla Dzieci

Warsztaty dla dzieci

SOBOTA 11:00 – 13:00


Być Blisko Sztuki - Anna Chruściel


Zajęcia plastyczne dla dzieci 7 – 12 lat. Zapraszamy na warsztaty plastyczne podczas których dzieci będą uczyć się zastosowania różnorodnych środkówwyrazu tak by jednocześnie bawić się i stworzyć samodzielną pracę plastyczną. Podczas warsztatu zaproszę dzieci do wspólnej twórczej podróży podczas której będziemy łączyć tradycyjne techniki plastyczne z wykorzystaniem otaczających nas przedmiotów codziennego użytku nadając im nowy charakter. Kolory, emocje, kształty, poszukamy co ich łączy i co nas z nimi łączy i przekonamy się, że w każdym niezależnie od wieku jest wielki twórczy potencjał.

Walizka opowieści - Izabela Dyrda

Walizka opowieści – czyli  baśnie z elementami teatru przedmiotu, muzyki oraz teatrzyku kamishibai. Uczestnicy stworzą i opowiedzą  na koniec zajęć wspólną opowieść.

NIEDZIELA 11:00 – 13:00


Poszukiwania jesieni - Maja Głowacka, Bogdan Ogrodnik


Spotykamy się w czasie, kiedy przemija lato. Ciekawe, czy jesień rzeczywiście zawitała już na ulice miasta i do parku? Macie ochotę na wyprawę poszukiwawczą? Będziemy szukać jesieni wśród drzew, będziemy zaglądać w załamania kory i między korzenie. Spojrzymy w korony. Może dostrzeżemy zwierzęta, dla których drzewa i krzewy są domem albo miejscem żerowania? Być może uda nam się znaleźć jesienne kuźnie ptaków? Pogrzebiemy też w ziemi – może tam natrafimy na oznaki jesieni? Może naprowadzi nas na jej ślad jakiś zapach? Kto wie, jakie przygody nas czekają?

MÓJ PIERWSZY FILM ANIMOWANY - Joanna Zabłocka-Skorek, Marcel Skorek

Jak to się dzieje, że nieruchome obrazy ożywają? Co to znaczy „animować”? Czym się różni film aktorski od filmu animowanego? Na te i inne pytanie odpowiadać sobie będą uczestnicy warsztatów. Pokażemy dzieciom starodawne zabawki optyczne, damy dzieciom możliwość stworzenia filmu animowanego metodą poklatkową, spróbujemy zarazić naszą miłością do kina 🙂

Przygoda Robinsona - Daniel Wierzbicki

Łuki, węzły, sploty, liny, kapsle i inny asortyment niezbędny by dobrze się bawić zdobywając przy okazji nowe umiejętności. Dzieci będą celować, rzucać, kopać, szukać, płatać i rozplątywać, a wszystko po to, by wspierać ich naturalną kreatywność, ciekawość i wzmacniać takie cechy jak współpraca i współodpowiedzialność