Konferencja Empatii | Spotkania, panele, wykłady

Spotkania, panele, wykłady

Sobota / Panel śniadaniowy / 9:30 – 10:30

Empatia w relacji


W trakcie panelu przy filiżance aromatycznej kawy i/lub herbaty z Agnieszką Pietlicką porozmawiamy o tym co wspiera bliskie relacje, jak skorzystać z idei Porozumienia bez Przemocy, by budować bezpieczne, oparte na szacunku i wzajemnym uwzględnianiu potrzeb relację z mężem/żoną, partnerem/partnerką.

Sobota / Wykład / 14:00 – 15:00

Mechanizmy lustrzane - dlaczego uczniowie wolą pogodnych nauczycieli? - dr Marek Kaczmarzyk

Odkrycie neuronów lustrzanych i teoria umysłu według Giacomo Rizzolattiego; znaczenie właściwego rozumienia zasad działania mechanizmów lustrzanych w praktyce szkolno-wychowawczej; skalowanie mechanizmów lustrzanych a modele rzeczywistości; mechanism zapośredniczenia stanów sieci nerwowej; neurobiologia uśmiechu; społeczny dowód słuszności a mechanizmy lustrzane.

Sobota / Panel dyskusyjny / 15:15 – 16:15

Szkoła wzbogacające życie

Z zaproszonymi gośćmi, praktykami życia szkolnego, porozmawiamy o tym czego potrzebuje edukacja i jak to osiągnąć. Agnieszka Rzewuska – Paca, Joanna Szulc, Magdalena Niemczuk – Kobosko i Tomasz Tokarz podzielą się narzędziami ze swojej praktyki, które podnoszą jakość życia ucznia i nauczyciela.

Sobota / Mini recital Przemka Kmietjana / 19:00 – 20:00

Muzyczna empatia

Muzyczny recital Przemka Kmietjana

Niedziela / Spotkanie autorskie z Małgorzatą Musiał / 9:15 – 9:45

Skrzynka rodzicielskich narzędzi

Z Małgosią Musiał porozmawiamy o strategiach, które wspierają relację w rodzinie. Po spotkaniu będzie możliwość otrzymania autografu i rozmowy z autorką książki „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”.

Niedziela / Panel śniadaniowy / 9:45 – 10:30

Empatia w rodzinie - Magdalena Sendor

Magda Sendor opowie o tym co wspiera, a co przeszkadza w relacji z dziećmi. O empatii, która nie raz uchroniła przed awanturą lub pozwoliła wrócić na spokojne wody po burzy.

Niedziela / Wykład Macieja Bennewicza / 14:00 – 15:00

Wykład Macieja Bennewicza

Opis wykładu 

Niedziela / Wykład Agnieszki Stein / 15:00 – 16:00

Wspieranie rozwoju empatii u dzieci - Agnieszka Stein

W trakcie wykładu będzie o tym, jak rozwija się u dzieci empatia, jak dzieci uczą się być empatyczne i czego do tego potrzebują. Dowiemy się Cco takiego mogą zrobić rodzic i nauczyciele  żeby wspierać różne aspekty empatii, a jakie doświadczenia dzieci ten rozwój empatii utrudniają.