19 Paź

Konferencyjna logistyka

Aby ułatwić Wam poruszanie się po Muzeum Śląskim przygotowałyśmy kilka wskazówek:

  • Kawa i ciacho czekają na poziomie -2
  • lunch zamawia się w rejestracji
  • przerwy  na lunch sobota 13.45 – 14.15, niedziela 12.30 – 13.30
  • obiad czeka w Modro Bistro na poziomie 0
  • zwiedzanie Muzeum 50% ( z naklejką uzyskaną przy rejestracji)
  • parking podziemny bezpłatny na podane przy wyjeździe hasło Konferencja Epmatii
  • Konferencja odbywa się na poziomie -3

Zakończenie Konferencji planujemy w niedzielę pamiątkowym zdjęciem ok. godz. 15.30

Ostatnie bilety do złapania jeszcze tutaj:

– Tomasz Bagiński o udzielaniu uczniom informacji zwrotnej:https://informacjazwrotnawedukacji.evenea.pl/
– Joanna Zabłocka-Skorek, na którym sprawdzicie jak wykorzystać film do promowania empatycznych postaw wśród dzieci i młodzieży:https://filmowalekcjaempatii.evenea.pl/
– Beata Kosiacka o kulturze wstydu w szkole i o tym jak wyjść z tego zaklętego kręgu:https://wstydwszkolnejlawce.evenea.pl/
Zapraszamy także na wykład Marta Kułaga o budowaniu zaufania i współpracy w szkole (wciąż mamy dla was promocyjną cenę; jeszcze przez 4 godziny):https://wykladmartakulaga.evenea.pl/

 

17 Paź

Coś dla ciała

moodro bistro & cafe specjalnie dla Was przygotuje lunchowy box w cenie 20 zł.

W sobotę do wyboru:
1. kaszotto:burak/feta/prażony słonecznik/grana padano
2. pieczonki:ziemniaki/buraki/kiełbasa/boczek/marchew/cebula

W niedzielę z kolei:
1. gnocchi:pesto suszony pomidor/oliwki
2. tagliatelle:kurczak/szpinak/czosnek/suszony pomidor

Lunch będziecie mogli zamówić przy konferencyjnym stoliku rejestracyjnym. Tam znajdziecie Aneta Jabłońska, od której w zamian za gotówkę (najlepiej zgodną) otrzymacie bon na lunch.

Lunch zamówcie przychodząc rano lub do południa, odbierzecie go w Modro Bistro na poziomie 0.

15 Paź

Nowość z ostatniej chwili

Mamy dwie wiadomości -dobrą i złą.

Zła jest taka, że z przyczyn od nas niezależnych nie będzie z nami na Konferencji Magdaleny Kobosko 🙁

Dobra to ta, że w zamian za wykład Magdy Marta Kułaga poprowadzi swój, a pisze o nim tak: „Można zaryzykować stwierdzenie, że wiele dzieci nie doświadcza zaspokojenia potrzeb w wystarczającym stopniu, aby rozwinąć w sobie poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa i zaufania. Nauczyciele w szkole mogą doświadczać skutków tych deficytów w postaci trudnych zachowań. W czasie wykładu opowiem o tym, jak nauczyciele mogą działać, aby budować w dzieciach fundamenty i skrzydła. W czasie wykładu będę się odwoływać też do neurobiologii interpersonalnej”.

Zapraszamy.

03 Paź

Dzieci na Konferencji

Zapraszamy dzieci, które pojawią się wraz ze swoimi rodzicami na Konferencji do Strefy Dzieci – miejsca kreatywnych działań dla dzieci w wieku 3-9 lat.
W trakcie warsztatów zapewniamy empatyczną opiekę pod okiem nauczycieli z Naszej Dobrej Szkoły i  Wolnej Edukacji.
SOBOTA godz. 9.00-13.00
NIEDZIELA godz. 9.00-12.30 i 13.30-15.30

Jeśli przyjeżdżasz na Konferencję ze swoją pociechą i chcesz zostawić ją pod naszymi skrzydłami koniecznie zrób to na 10 minut przed rozpoczęciem warsztatu lub wykładu. Odprowadź dziecko do Strefy (wyposaż go w wodę do picia i zdrową przekąskę lub kanapkę; nie chcemy, by dzieci w Strefie miały słodycze), przeczytaj i podpisz regulamin, zostaw swój numer telefonu. Po warsztacie pamiętaj, żeby je odebrać 🙂

W sobotę /11.00-13.00 / Daniel Wierzbicki z Inkubatora Empatii poprowadzi dla starszych dzieci /7-12 lat/ grę terenową. Zajęcia płatne na miejscu u Daniela – 5 zł

28 Wrz

Muzeum Śląskie gospodarzem III Konferencji Empatii

Niezwykle miło nam poinformować, że Gospodarzem tegorocznej Konferencji Empatii Będzie Muzeum Śląskie w Katowicach.

Zmiana miejsca podyktowana została wyznaczeniem daty wyborów samorządowych na 21 października i utworzeniem w MDK Komisji Wyborczej.

Jesteśmy przekonane, że nowe miejsce wypełni – jak dotychczas – atmosfera empatii, którą tworzymy przecież my wszyscy. Do zobaczenia.

14 Lip

Gość specjalny – Maciej Bennewicz

Maciej Bennewicz z wykształcenia jest socjologiem. To menedżer, trener, coach, pisarz. Przez wiele lat zajmował się psychoterapią indywidualną i grupową. Prowadził zajęcia i warsztaty w SWPS psychologii społecznej i psychoterapii, treningi interpersonalne i motywacyjne na Wydziale Psychologii UW, a także warsztaty z autoprezentacji i efektywności zawodowej na UW. Obecnie jest dyrektorem programowym Instytutu Kognitywistyki, kształci zawodowych coachów oraz pasjonatów rozwoju osobistego.

Maciej Bennewicz przedstawi w niedzielę wykład pt.:

„Jak możemy wykorzystać coaching i mentoring do budowania dobrych relacji z dziećmi?” Zapisywać się można tutaj  https://evenea.pl/imprezy/konferencje/katowice/wyklad-macieja-bennewicza-157164/?source=directory

Tak wyjaśnia, czym jest coaching:

„Coaching jest zaawansowanym treningiem rozwoju osobistego przy użyciu współczesnych technik edukacyjnych , które pobudzają neuroplastyczność mózgu. Neuroplastyczność, czyli zdolność do zmiany na poziomie biologicznym. Coaching jest usystematyzowanym działaniem wspierającym rozwój.

I na czym polega mentoring:

„Znaczenie słowa „mentor”  nawiązuje do trzech głównych zadań mentora – uczenia, przewodzenia orazinspirowania ucznia. Mentor aby mógł dobrze wypełniać swoją rolę musi być postrzegany jako kompetentny autorytet, czyli osoba wszechstronnie zaznajomiona z daną dziedziną. Nie wystarcza jednak samo doświadczenie branżowe, profesjonalny mentor oprócz znajomości dziedziny musi jeszcze umieć uczyć innych. Uczenie to odbywa się w szczególnych okolicznościach, nie jest to po prostu edukacja czyli przekazywanie wiedzy lecz zarządzanie złożonym procesem od teorii do praktyki, od podstawowych umiejętności do ich mistrzowskiego wytrenowania. Uczeń zatem staje się nie tylko pasywnym biorcą wiedzy.

Zadaniem mentoringu jako metody jest wyposażenie ucznia (mentee) przez nauczyciela-praktyka (mentora) w nowe kompetencje a także ich skuteczne wyćwiczenie do takiego poziomu, w którym mentee stanie się samodzielny w danej dziedzinie, a tym samym zdolny do osiągania ponadprzeciętnych rezultatów. Zadania mentoring idą zatem jeszcze dalej niż opanowanie danej dyscypliny. Uczeń ma nie tylko działać samodzielnie w oparciu o nowe kompetencje, ma również rozwijać już istniejące by uzyskiwać lepsze od standardowych wyniki. Wynikowość jest zatem immanentną cechą mentoringu. Liczy się wynik, który uzyskuje mentee.”