12 Lip

Nasi prelegenci – Magdalena Sendor

Magdalena Sendor – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, coach. Z wykształcenia jest dziennikarką i kulturoznawczynią.

Z wrodzoną ciekawością przygląda się zagadnieniom dotyczącym edukacji oraz pracy w poczuciu wolności i odpowiedzialności realizowanej m.in: w szkołach demokratycznych.

Lubi o sobie myśleć,  jako o Wędrowniczku, bo ceni sobie mieszkanie w różnych miejscach, szukanie nowych dróg, nowej wiedzy. Od wielu lat jest gorącą zwolenniczką świadomej i empatycznej komunikacji w rodzinie i w pracy.
Wierzy, że zmiana jest częścią życia.
Muzyka jazzowa, górskie wędrówki i spotkania w tangu są dla niej sposobem na nabranie sił i odpoczynek. Jest  mamą dwójki dzieci, które są dla niej nieustającą inspiracją i motorem wielu działań.

Na Konferencji poprowadzi warsztat pt.: „Rozmowy w kręgu: jak rodzic czy nauczyciel może odejść od roli sędziego na rzecz wspierania dzieci w rozwiązywaniu konfliktów?”

Bilety  – ostatnie pięć – dostępne tutaj https://evenea.pl/imprezy/konferencje/katowice/rozmowy-w-kregu-156306/?source=directory

O tym, jak chciałaby, aby otoczenie postrzegało „trudne dzieci” i ich rodziców napisała kilka zdań:

„Wielu rodziców szuka rozwiązań, zastanawia się nad sobą, zmienia nawyki i jednocześnie zachowanie dziecka przez dłuższy czas się nie zmienia. Natomiast nierzadko rodzic, dostaje etykietkę permisywnego czy rozpieszczającego, a dziecko niejednokrotnie nosi na sobie brzemię trudnego dziecka.

Marzy mi się świat, gdzie czułością, akceptacją obejmujemy wszystkich: i takich rodziców, i takie dzieci. Opisane sytuacje i tak stanowią niejednokrotnie wyzwania dla rodziców, a nawet dla całych rodzin. Etykietkowanie czy to rodziców, czy dzieci nie pomaga. Naprawdę! A wręcz przeciwnie, może przyczyniać się do lęku przed oceną otoczenia, dodatkową presją na „szybkie” rozwiązanie sytuacji. To, co pomaga to czas i przyjęcie sytuacji taką, jaką ona jest z jednoczesną nadzieją, że dzięki pracy rodzica, rozmowie i kontaktowi serc będzie lepiej funkcjonować, a wówczas i łatwiej wspólnie żyć.”

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.