07 Lip

Nasi prelegenci – Małgorzata Musiał

Małgorzata Musiał na co dzień zajmuje się wspieraniem rodziców, prowadząc warsztaty dotyczące wychowywania, realizując program „Szkoła dla rodziców” oraz udzielając indywidualnych konsultacji rodzicielskich. Jest również – jednym z niewielu w Polsce – mentorem grup SAFE, profesjonalnie wspierającym świeżo upieczonych rodziców.

Jako mama trójki dzieci dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na blogu oraz w wydanej ostatnio książce ” Dobra Relacja. Skrzynka z narzędziami współczesnej rodziny”, którą będzie podpisywać podczas tegorocznej Konferecji.

A co odkryła po ubiegłorocznej? Przeczytajcie:

„Najpiękniejszą definicję empatii odkryłam niedawno w sieci, w refleksjach po tegorocznej Konferencji Empatii. Nie wiem, czyje to słowa, ale idealnie obrazują trudną do opisania empatię:
Empatia to czuła obecność skupiona na wewnętrznym doznaniu.

Nie dawanie rad. Nie pocieszanie. Nie uspokajanie. Nie rozweselanie. Nie odwracanie uwagi. Nie tłumaczenie. Nie opowiadanie o sobie.

Czuła obecność. Towarzyszenie bez oceniania. Dotykanie tego, co żywe w drugim człowieku. Bez stawiania sobie celów: pobędę z nim 5 czy 10 minut, to mu przejdzie i zrozumie, jak należy postąpić.(…)

Lubię określenie “świątynia empatii”. Może patetyczne, ale nie przesadzone. To jest naprawdę okazja, by pobyć z drugim takim, jaki on jest, z tym, co dla niego ważne – bez własnych projekcji, planów, ocen, odnoszenia sytuacji do siebie samego. Pełne otwarcie na druga osobę, połączenie na jakimś trudnym do opisania poziomie.(…) W towarzystwie empatii wracamy do równowagi. Uspokajamy się, zaczynamy myśleć racjonalnie.”

Z Małgosią będzie się można spotkać dwukrotnie  – podczas spotkania autorskiego ( tutaj rejestracja https://evenea.pl/imprezy/konferencje/katowice/spotkanie-autorskie-z-malgorzata-musial-157162/?source=directory oraz

na warsztacie( bilety tutaj https://evenea.pl/imprezy/konferencje/katowice/przetrwac-aby-rozkwitnac-malgosia-musial-156341/?source=directory

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.