04 Lip

Nasi prelegenci – Magdalena Niemczuk – Kobosko i Joanna Szulc FC EDU

Magdalena Niemczuk – Kobosko od ponad 20 lat związana jest z edukacją.  To nauczycielka, wychowawczyni, tutorka, entuzjastka nauczania poprzez opowiadanie ciekawych historii (storytelling), a także tłumaczka.

Wspiera, inspiruje i rozbudza ciekawość. Najlepiej czuje się jako wychowawca. Zależy jej na tym, 
by w szkole zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice czuli się wartościowi, ważni i potrzebni. Prywatnie – mama dorosłych już córek, żona, przyjaciółka.

Joanna Szulc  to dziennikarka i redaktorka, była redaktor naczelna miesięcznika „Dziecko”, autorka tekstów i książek o wychowaniu, zdrowiu i pielęgnacji dzieci.

Z wykształcenia jest socjolożką, studiowała także psychologię, ale przede wszystkim spotykała ciekawych ludzi, od których uczyła się Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy, rozwoju osobistego.

Joanna jest mamą dwóch fantastycznych córek w wieku szkolnym.

Magdalena i Joanna wspólnie założyły FC EDU – miejsce, w którym wspierają nauczycieli, rodziców i dzieci,pracując w oparciu o 7 nawyków Franklina Coveya.

Ich misja opiera się na przekonaniu, że :

„Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy. Szkoła to także miejsce, gdzie uczniowie uczą się żyć wśród ludzi, podejmować wyzwania i brać odpowiedzialność za siebie, a nauczyciele i rodzice współdziałają dla ich dobra”. Taką szkołę pomagają tworzyć.

Joanna tak pisze pozytywnej sile nawyków:

„Nawyk to potężna siła, której działania na co dzień zwykle nie zauważamy. Mała zmiana nawyku może wywołać wielką zmianę w naszym życiu. W metodzie 7 nawyków Stephena Covey’a, której uczymy w FC EDU, wszystko zaczyna się od wypracowania w sobie nawyku proaktywności. Proaktywność to odruchowa chęć działania, gotowość podejmowania wyzwań i dostrzegania pozytywnych aspektów zdarzeń. Covey zakłada, że nikt nie jest skazany na pesymizm. Jeśli odruchowo stwierdzasz, że szklanka jest w połowie pusta, możesz wyrobić w sobie nawyk dostrzegania, że jednakowoż jest ona także w połowie pełna. Masz wybór. Osobę, która wyjątkowo cię denerwuje, a z którą codziennie się kontaktujesz, możesz uznać albo za uosobienie twojego życiowego pecha, albo za swojego osobistego trenera cierpliwości. Nad rozlanym mlekiem możesz płakać, albo szybko wytrzeć je ścierką i zapomnieć o problemie.To zależy od ciebie, jak podchodzisz do trudnych spraw. Jaki masz w tym względzie nawyk.

Celem działania naszej firmy jest to, by w dzieciach zaszczepiać nawyki, które ułatwią im lepsze życie i sprawniejsze współdziałanie z innymi. Zależy nam na tym, by w polskich szkołach (podobnie jak w wielu systemach edukacji na świecie) uczyć nie tylko ułamków i rozbioru zdania. Ale także kreatywnego podchodzenia do wyzwań, planowania, ustawiania hierarchii działań, negocjowania rozwiązań dobrych dla wszystkich stron sporu, dbania o wspólne dobro, komunikacji opartej na szacunku i empatii, pracy zespołowej i wreszcie – codziennego dbania o swoje zdrowie (fizyczne i emocjonalne). Im wcześniej zaszczepi się takie nawyki, tym lepiej dla dzieci. Tym lepiej dla nas wszystkich.”

Z Magdaleną, Joanną i 7 nawykami będzie się można spotkać 23 września(sobota) na warsztacie o 16.30  – „Empatia dla siebie. Jak nauczyciele mogą wykorzystać 7 nawyków skutecznego działania, by lepiej zadbać (wpierw) o siebie i (potem) o uczniów”.

Bilety jeszcze dostępne tutaj: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/katowice/empatia-dla-siebie-jak-nauczyciele-moga-wykorzystac-7-nawykow-skutecznego-dzialania-156340/

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.