13 Cze

Nasi prelegenci – Beata Kosiacka

Beata Kosiacka jest absolwentką Szkoły Trenerów, gdzie w 2008 r. po raz pierwszy zetknęła się z Porozumieniem bez Przemocy (NVC). Od tego czasu stało się ono jej życiową filozofią, a także pasją, dlatego zapragnęła je wnosić  najpierw do swoich najbliższych relacji, a potem dalej w świat – organizując i prowadząc szkolenia dla osób indywidualnych i instytucji.

Wkrótce okazało się, że NVC doskonale łączy się z coachingiem i mediacjami. To trio jest bardzo pomocne w rozwiązywaniu osobistych dylematów dotyczących relacji, zawodowych wyzwań czy rozwoju osobistego. Podejście to równie dobrze sprawdza się w rozwiązywaniu konfliktów w różnych sferach naszego życia, a także przy wprowadzaniu stopniowych i skutecznych zmian na kolejnych etapach świadomego, dobrego życia.

O empatii Beata pisze:

„Kiedy słuchamy z empatią, podejmujemy próbę zagłębienia się w czyjś świat, ujrzenia z innej perspektywy, w jaki sposób ktoś doświadcza danej sytuacji przez pryzmat swoich potrzeb (zaspokojonych bądź częściej niezaspokojonych)i uczuć.

Warto zacząć od empatii dla siebie. Wiadomo przecież powszechnie, że z pustego i Salomon nie naleje. Żeby okazać komuś empatię, potrzebujesz zrozumieć, co dzieje się w tobie. Tak więc najpierw potrzebujesz napełnić siebie(…)

Danie sobie empatii to nazwanie tego, co się wydarzyło i wejrzenie w głąb siebie, co się ze mną aktualnie dzieje – bez oceniania i wpędzania się w poczucie winy.

Danie sobie empatii, to danie sobie siły i prawa do odczuwania tego, co właśnie JEST.”

Beata będzie już z nami po raz drugi na Konferencji. W tym roku spotkacie się znia w sobotę na warsztacie zatytułowanym „Życzliwość a odwaga bycia sobą”.

Bilety do nabycia tutaj: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/katowice/zyczliwosc-a-odwaga-bycia-soba-beata-kosiacka-156335/?source=directory

 

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.