17 Maj

Dlaczego warto być z nami?

Jeśli jeszcze wahacie się czy wziąć udział w Konferencji, chcemy rozwiać Wasze wątpliwości.

O tym, że zaproszeni zostali znakomici eksperci tj. : Maciej Bennewicz, Marek Kaczmarzyk, Agnieszka Stein, Beata Kosiacka, Małgorzata Rychert – Kita, Tomasz Tokarz, Małgorzata Musiał, Przemysław Chruściel, Joanna Szulc, Magdalena Niemczuk- Kobosko, Dorota Grodecka a wśród nich certyfikowani trenerzy Porozumienia bez Przemocy: Agnieszka Pietlicka,  Agnieszka Rzewuska – Paca Magdalena Sendor wiadomo od dawna.

O tym, że będą warsztaty, wykłady i panele skupione wokół trzech kręgów tematycznych:relacji z sobą , z nim, z nią, wzbogacającej edukacji oraz rodziny, też informowałyśmy już jakiś czas temu.

O tym, że dzieci zostaną powierzone opiece świetnych, kreatywnych i empatycznych opiekunów i przeżyją niezapomniane przygody, też już wiecie.

O tym, że będzie i spektakl, i recital – jeśli śledzicie naszą stronę i profil na facebooku – zapewne przeczytaliście.

Ale o tym, że uczestnicząc w Konferencji będziecie mieć swój udział w budowaniu empatycznej wspólnoty, może jeszcze nie pomyśleliście.

Być może dla niektórych z Was będzie to pierwsze spotkanie z empatią w duchu Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości, dla innych to kolejny krok na drodze budowania empatycznych relacji. Bez względu na to, w którym miejscu jesteście, my  – organizatorki – jesteśmy przekonane, że konferencyjne spotkania i rozmowy wniosą istotny wkład w Wasze życie. Ufamy, że konferencyjna przestrzeń będzie okazją do spotkania się z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą po to, by sprawdzić:

 • jakich uczuć doświadczam najczęściej i dlaczego,
 • jakie potrzeby umiem zaspokajać, a o jakie chcę się szczególnie zatroszczyć,
 • jakiego języka używam w kontaktach z moimi dziećmi, partnerem, wychowankami, pracownikami,
 • jak empatia zmienia mózg,
 • jak ćwiczyć mięsień empatii,
 • jak oswajać trudne emocje,
 • jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty.

Jeśli chcecie być zmianą, którą pragniecie widzieć w świecie, koniecznie dołączcie do nas.

6 thoughts on “Dlaczego warto być z nami?

  • Należy w harmonogramie wybrać interesujące wydarzenie, następnie odnaleźć w opisie (na samym dole) link „zdobądź bilet” i… zapisać się w ten sposób na warsztat/wykład 🙂

   • Wahałem się, jak mam na to odpisać i uznałem, że odpiszę tak, jak to u mnie jest z tą rejestracją – rozważaliśmy z Kasią przyjazd na pełne 2 dni konferencji, ale kwestia wykonania w tym celu > 100 kliknięć jest ponad to, co jestem gotowy zrobić. Wiem, że to mój wybór, natomiast daję Wam znać, bo a nuż jest ktoś jeszcze, kogo taka forma rejestracji odstraszy. Równocześnie w pełni rozumiem zalety przyjętego przez Was modelu.

 1. Piotrze, dziękujemy za to, że się podzieliłeś. Niebawem pojawi się „coś”, co może zaspokoi Twoją potrzebę łatwości i konstruktywnego wykorzystywania czasu. Pozdrawiam.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.